MUSTAFA SAK : 'ACI GÜNLER YAŞADIK KAPIMIZI DEPREMZEDELERE AÇTIK'

Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntılar yatırımcı/ girişimciyi ve sanayici olarak bizleri de oldukça zorlandığı bir zamanda asrın felaketi de diyebileceğimiz 11 ilimizi çok kötü etkileyen depremle karşı karşıya gelindi. Ülke olarak bütün kesimler üzüldük. Üzüntümüzün tarifi yok. Bütün vatandaşlarımız gibi iş insanları olarak bizler de bölgeye yardım ve destek konusunda elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Evleri, yaşam alanları yerle bir olmuş, hatta aile bireylerini, yakınlarını kaybetmiş binlerce yurttaşımız hayli zor durumda kaldı. Ado ailesinden de kayıplarımız oldu. Onların acısını, üzüntüsünü bizler de yüreğimizde hissettik. Acılarını azaltabilmek için bizler de bir şeyler yapmaya çalıştık, çalışıyoruz. Bölge için maddi manevi desteklerimiz devam ediyor.

Bölgeye yatırım kararı aldık

Antalya’ya gelen binlerce depremzedeye koşullarımızı da zorlayarak fabrikalarımızda iş olanakları yarattık, kapılarımızı açtık. Yaşamlarını yeniden kurmaları için destek olmak istiyoruz. Ülkemizin bu yarayı saracak güçte olduğunu biliyoruz ve bizler de elimizi taşın altına sokmaktan kaçınmıyoruz. Ado Grup olarak bölgede yatırım yapma kararı aldık. Ahşap kompozit kapı üretim tesisi kuracağız. Bölgeye yapılacak en iyi en güzel şeyin yatırım olduğuna inanıyoruz. Yaşamın bir an önce normale dönmesi, yeni iş olanaklarının yaratılması ve bir afetten çıkmaya çalışan insanlarımızın yeniden hayata sarılabilmesinin çok değerli olduğunu düşünüyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’ncü yılı çok değerli

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yılındayız. Bunun çok değerli olduğunu her zaman ve her yerde fark ettirmeliyiz. Biz ADO Grup olarak 2023 yılında 100’ncü yılımızı ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını her zaman saygıyla anacağız. Atamızı ebediyete uğurladığımızdan bu yana da 84 yıl geçti, özlemle andık. Hepimize daha fazla çalışmak ve ülkemizin refah seviyesinin yükselmesine katkı koymak düşüyor. 2023 yılının başında yaşadığımız afetin yaraları bir an önce sarılacaktır. Sanayici her toplum için çok önemli bir yatırımcıdır. Ülkemiz için yatırımların sürmesini ve artmasını çok önemsiyoruz. Ve yatırımlarımızı da sürdürmeye niyetliyiz. Bu yatırımların hızla sonuçlanabilmesi ve söz konusu yatırımın faaliyetine başlaması ülke ekonomi için oldukça önemli. Bunun için de idarenin desteklerinin devamı gerekli.

Teknolojiye yatırım

Sanayi durmamalı. İhracatın ve istihdamın olumsuz etkilenmemesinin ülkemiz için, yurttaşlarımız için ne kadar önemli olduğunun farkındayız, biliyoruz. Teknoloji durmak bilmiyor. Bu konuda da yatırımlar herkes her sektör gibi bizler ve bizim sektör için de önemli. Teknolojiye yatırım sadece özel sektörün değil devletin de ayak uydurması gerekiyor. ADO Grup olarak buna olabildiğince zaman ve bütçe ayırdığımızı söylemeliyim. Teknolojiye yatırım yapmak ihmale getirilmemeli, gelmemelidir.